Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Jak używać zestaw do akupresury Qmata Eco?

Zestaw do akupresury Qmata Eco składa się z maty do akupresury, poduszki do akupresury oraz praktycznej torby.

Jak stosować matę do akupresury Qmata Eco ?

Matę do akupresury jak i poduszkę do akupresury możesz stosować w pozycji leżącej, stojącej jak również siedzącej.

Matę do akupresury wraz z poduszką do akupresury połóż na stosunkowo twardej powierzchni np. na czystej podłodze. Możesz pod matę do akupresury i poduszkę do akupresury położyć korkową matę. ręcznik, cienki koc. Dzięki temu dłużej utrzymasz matę do akupresury i poduszkę do akupresury w czystości. Jeżeli używasz maty do akupresury lub poduszki do akupresury w pozycji siedzącej połóż ją na krześle.

Twarda powierzchnia spowoduje, iż mata do akupresury i poduszka do akupresury nie będzie się “zapadać” w podłoże pod naciskiem Twojego ciała, penetracja skóry przez punkty akupresurowe będzie głębsza, przez co masaż akupresurowy będzie bardziej skuteczny.

Oczywiście możesz matę do akupresury i poduszkę do akupresury położyć również na stosunkowo miękkiej powierzchni takiej jak kanapa, łóżko, materac. Wówczas masaż będzie mniej intensywny, gdyż mata do akupresury i poduszka do akupresury pod naciskiem Twojego ciała będzie się również zapadać w miękkiej powierzchni.

Celem nadrzędnym maty do akupresury i poduszki do akupresury jest skuteczny masaż. Dlatego materac wewnętrzny wykonaliśmy z naturalnego włókna kokosowego. Zastosowanie włókna kokosowego sprawia, że materac wewnętrzny jest twardy, dzięki temu wyeliminowaliśmy zapadanie się rozet w głąb materaca pod naciskiem ciała. Unikaj mat do akupresury z miękkim syntetycznym wypełnieniem ich skuteczność jest zdecydowanie niższa.

Z kolei wypełnieniem poduszki do akupresury jest naturalna łuska gryki. Łuska gryki oprócz swoich prozdrowotnych właściwości zapewnia również odpowiednią twardość, eliminując sprężystość a jednocześnie dostosowując się kształtem do masowanej części ciała.

Gdzie stosować matę do akupresury i poduszkę do akupresury?

Odpowiedź jest dość prosta. Możesz stosować matę do akupresury i poduszkę do akupresury kiedykolwiek i gdziekolwiek chcesz. Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Aczkolwiek mamy pewne doświadczenia, z których wynika, iż najskuteczniejszą formą masażu akupresurowego osiągniesz po kąpieli.  Twoja skóra i tkanki są wówczas perfekcyjnie przygotowane do dalszego relaksu na macie do akupresury i poduszce do akupresury. To idealna forma naładowania się energią o poranku lub regeneracji po intensywnym dniu.

 

 

 

Poprzedni Blog Następny
Do góry