Polityka prywatności

Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

Qmatę Eco dostarczymy za darmo!

KURIEREM LUB DO PACZKOMATU InPOST

Qmata Eco ekologiczny zestaw do akupresury.

Do produkcji poduszki i maty do akupresury Qmata Eco, użyliśmy starannie wyselekcjonowanych surowców z różnych stron świata, które posiadają odpowiednie certyfikaty a dostawcy, z którymi współpracujemy deklarują podobnie jak my ideę Eco w codziennym funkcjonowaniu swoich firm. Z tych surowców stworzyliśmy ekologiczny zestaw do akupresury, bez kompromisów.

Poniżej szczegółowo znajdziesz opis surowców, których użyliśmy do produkcji poduszki i maty do akupresury Qmata Eco. Postawiliśmy na jakość, precyzję wykonania i ekologię.

W produkcji pokrowców zewnętrznych maty do akupresury i poduszki do akupresury Qmata Eco, użyliśmy mieszankę naturalnych ekologicznych surowców, mianowicie lnu oraz bawełny. W lnie cenimy to, że jest antyalergiczny, wykazuje działanie antybakteryjne przy tym jest bardzo mocny, ma właściwości antystatyczne, jest odporny na ścieranie i rozciąganie, jest także przewiewny. Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy preferują szorstki chwyt lnu, dlatego do tkaniny wpletliśmy wysokiej jakości ekologiczną bawełnę, która jest miękka, przyjemna dla skóry, higroskopijna przy tym wytrzymała, przyjazna dla osób uczulonych lub cierpiących na alergię. Taki skład pokrowców zewnętrznych maty do akupresury i poduszki do akupresury Qmata Eco zapewnia komfortowe sesje prozdrowotnych masaży.

Ekologiczna mata do akupresury Ekologiczny zestaw do akupresury

Pokrowiec zewnętrzny maty do akupresury jest zapinany na komfortowy rzep, z kolei pokrowiec zewnętrzny poduszki do akupresury zapiany jest na praktyczny zamek błyskawiczny, co zapewnia bezpieczeństwo przed niekontrolowanym wysypaniem się wypełniania.

Na pokrowcu zewnętrznym maty do akupresury Qmata Eco umieściliśmy aż 221 rozet, z kolei na poduszce do akupresury Qmata Eco aż 95 rozet, których kształt imituje kwiat lilii wodnej. Każda z rozet ma 30 punktów akupresurowych, które mają styk z ciałem.

Zatem na macie do akupresury znajduje się aż 6630 a na poduszce do akupresury 2850 punktów akupresurowych mających styk z ciałem.

Łącznie na zestawie do akupresury Qmata Eco, umieściliśmy aż 316 rozet, każda z rozet ma 30 punktów akupresurowych mających styk z ciałem w trakcie masażu. Co daje liczbę 9480 punktów akupresurowych!

Do produkcji pokrowca wewnętrznego maty do akupresury Qmata Eco użyliśmy ekologiczną bawełnę, którą jest perforowana. Dzięki perforacji włókno kokosowe, które jest wypełnieniem ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Do zamknięcia pokrowca użyliśmy rzep, który zapewnia w razie potrzeby szybki dostęp do wypełniana.

Do wypełniania pokrowców maty do akupresury Qmata Eco użyliśmy naturalnych włókien kokosowych. Włókna kokosowe zostały poddane naturalnej obróbce, której celem było ich wymieszanie a następnie zbicie w jednolity wytrzymały materac. Włókna kokosowe świetnie radzą sobie z wilgocią, która jest odprowadzana na bieżąco, zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, zapobiegają rozmnażaniu pleśni, roztoczy i bakterii. Materac z włókien kokosowych jest niezwykle wytrzymały, tutaj warto wspomnieć, iż maty kokosowe są również wykorzystywane np. przy budowie dróg i autostrad jako zabezpieczenie oraz umocnienie wykopów, skarp czy też nasypów lub jako osłona gruntu przed wiatrem oraz spływem wód opadowych.

Ekologiczna mata do akupresury

Do wypełnienia poduszki do akupresury Qmata Eco użyliśmy naturalnych łusek gryki. Łuska gryki, to osłonka ziarenka chroniąca je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi m.in: przed zbyt wysoką temperaturą, nadmierną wilgocią czy też uszkodzeniami mechanicznymi. Posiada te same właściwości lecznicze, co sama gryka. Łuski gryki mają prozdrowotne właściwości np.: antyalergiczne, przeciwzapalne, antyreumatyczne, wspomagające odporność, antystresowe, wyciszające. Poduszka wypełniona naturalną łuską gryki, dostosowuje się do kształtu naszego ciała, jednocześnie nie odkształcając się. To pozwala na odciążenie kręgosłupa i zmniejszenie napięcia mięśni. Te właściwości oraz to, że łuska gryki zachowuje optymalną wilgotność i nie nagrzewa się, czyni tego typu wypełnienie idealnym do stosowania w profilaktyce przeciwodleżynowej i chorobach układu kostno-stawowego tj. schorzeniach reumatycznych i stanach pourazowych.

Pokrowiec wewnętrzny poduszki do akupresury Qmata Eco uszyty jest z wysokiej klasy bawełny, która zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, dla wypełniania, którym są łuski gryki. Pokrowiec wewnętrzny zamykany jest na zamek błyskawiczny, takie rozwiązanie skutecznie eliminuje niekontrolowane wysypanie się łusek gryki w pokrowca.

Rozety. Najwięcej czasu poświęciliśmy na projekt kształtu rozet oraz wybór odpowiedniego tworzywa. W zakresie kształtu i rozmieszczenia rozet na macie do akupresury oraz poduszce do akupresury współpracowaliśmy z fizjoterapeutami, z kolei w zakresie tworzywa, z którego wykonaliśmy rozety z technologami. Kształt rozet, który naszym zdaniem jest optymalny imituje kształt lilii wodnej. Każda rozeta posiada aż 30 punktów styku z ciałem a jej kształt został opatentowany.

Rozety Qmata Eco - mata do akupresury

Jeżeli chodzi o wybór tworzywa postawiliśmy na plastik H.I.P.S, uważamy, że w naszych produktach nie ma przestrzeni na pozorną oszczędność, dlatego zrezygnowaliśmy z plastiku ABS.

Plastik H.I.P.S który jest również wykorzystywany w innych branżach jako surowiec do produkcji opakowań artykułów spożywczych, opakowań napojów, jednorazowych naczyń w branży fast food. Plastik H.I.P.S stosuje się również do produkcji zabawek, sprzętu laboratoryjnego i medycznego oraz do produkcji przedmiotów mających kontakt z artykułami spożywczymi. Zastosowanie oraz branże, w których jest stosowany plastik H.I.P.S potwierdza, iż wybór, którego dokonaliśmy jest słuszny.

Zwieńczeniem pracy przy zestawie do akupresury Qmata Eco, był projekt torby, w której będziemy mogli wziąć ze sobą zestaw do akupresury gdzie tylko zechcemy. Torba została uszyta z tych samych materiałów co mata i poduszka, mianowicie do produkcji torby Qmata Eco użyliśmy mieszankę naturalnych ekologicznych surowców: len oraz bawełnę. Torba jest wytrzymała, ma ergonomiczny kształt, zakładana jest na ramię, zapinana jest na rzep, który umożliwia szybkie otwarcie oraz zamknięcie torby. Cenimy minimalizm, więc metka zewnętrzna wraz z logo, jest prosta i pełni również funkcję ułatwiającą otwieranie i zamykanie.

Torba Qmata Eco - mata do akupresury

Torba Qmata Eco jest wytrzymała i została tak zaprojektowana, że możesz jej swobodnie używać w życiu codziennym np. na zakupy, redukując w ten sposób używanie reklamówek tudzież worków foliowych.

 

Do góry